28 та 29 березня 2024 року на базі Великоберезовицького ліцею, проведений тренінг для вчителів української мови та літератури» на тему: «Практичні аспекти виявлення та подолання освітніх втрат з української мови та літератури». Під час навчання вчителі-словесники підвищили професійні компетентності, отримали необхідні знання та практичні інструменти для надолуження освітніх втрат учнів. Захід проведений на виконання Національної програми з навчання вчителів інструментам та методикам вимірювання та подолання освітніх втрат в рамках проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат» та за сприяння Громадської спілки «Освіторія» і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України. Тренінг проходив очно впродовж двох днів.
Педагогів навчали Майя Миколаївна Кондирєва, методист, в. о. завідувача відділу методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів Тернопільського ОКІППО, Ольга Олексіївна Бас, методист відділу освітнього адміністрування Тернопільського ОКІППО, сертифікований тренер проєкту.
Мета тренінгу – ознайомити учасників заходу зі змістом понять освітні втрати та розриви; можливими шляхами, інструментами подолання освітніх втрат і розривів в умовах воєнного стану; науково-методичними напрацюваннями (адаптація навчальних програм, календарно-тематичне планування, поурочне планування роботи, змістове наповнення картки для формувального оцінювання навчальних досягнень учнів, структура діагностичної роботи, зворотний зв’язок тощо) з порушеного питання для забезпечення належного рівня якості навчання української мови і літератури.
Організовані тренерами навчальні заняття для словесників були насиченими, пізнавальними, змістовними, цікавими та практичними. Вчителі випробовували на практиці нові методи та підходи, які сприятимуть подоланню освітніх втрат з української мови та літератури.
За результатами участі для педагогів передбачено сертифікат про підвищення кваліфікації (15 годин) від Громадської спілки «Освіторія».