В час війни, яку росія розв’язала і веде проти України, Мирослава Ярмуш, дочка поета-земляка Василя Ярмуша започаткувала проєкт «Голос Народу – діти Героїв», який спрямований на посилення національно-патріатичного виховання дітей, що діє на основі національних цінностей та виховання молодого покоління. За основу соціально-мистецького проєкту взято вірш Василя Ярмуша  «Україно моя». До Дня захисту дитини, записано патріотичний відеовірш, який декламували діти Героїв, батьки яких на передовій та захищають від російського агресора Україну, відеовірш буде презентований 1 червня на телебаченні.

Серед 8 учасників проєкту були 3 дітей з Великоберезовицької громади, а саме: Середюк Анастасія (Мишковицький ліцей), Вібла Наталя (Буцнівський ліцей), Звір Богдан (Острівський ліцей). Цей проєкт для того, щоб дати віру дітям воїнів ЗСУ, що недаремно їхні  батьки пішли на фронт, а батьків дітей з передової – надихнути рідними дитячими голосами з великої сцени.

Заради дітей захисників України в мистецькій колаборації згуртувалися найкращі тернопільські митці: перукар-стиліст Юрій Грубич, який отримав неодноразові перемоги на міжнародних конкурсах та чемпіонатах з перукарського мистецтва, фотограф – Андрій Шкварко «Автограф», відеооператор Віталій Дуда «RENDEZ». Для мелодійності вірша використано музику українського співака, композитора, Заслуженого артиста України – Андрія Підлужного, який написав уже двічі музику на слова Василя Ярмуша. Пісню «Не говори» виконує Володимир Трач. Слова поезії уже професійно перекладено з української на англійську мову молодою і талановитою дівчиною Вірою Грабчук. Тому 1 червня відеовірш уже буде змонтовано із субтитрами англійською, щоб вірш змогли почути і зрозуміти в цілому світі.

Також до проєкту долучилась Ольга Сумська – українська акторка та телеведуча, Заслужена артистка України, Народна артистка України, яка продекламує вірш «Україно моя».

Саме діти українських Героїв є символом незламності і потужним голосом народу. Сила мистецтва і поезії голосно і гордо зазвучала на цілий світ, адже вірш «Україно моя» Василя Ярмуша мандруватиме цього року мистецькими стежками різних куточків України. Передаючи естафету з рук в руки, від області до області, від серця до серця.

УКРАЇНО МОЯ

Україно моя,

синьоокий барвінку,

земле наших батьків,

земле наших синів,

мій заклечаний світанку,

мій заклечаний світанку!

Пахнуть медом поля,

Пахнуть хлібом

натруджені руки….

І Дніпро, і Дністер

сторожують засіяний степ

і в колисці онуків,

і в колисці онуків.

Наливайся добром,

краю рідний і милий…

Та схилімо чоло,

де в полях за селом

обеліски, як підняті крила,

обеліски, як підняті крила!

Україно моя,

рідна батьківська мово!

Пломінь наших дідів,

пломінь наших синів

світить в кожному слові,

світить в кожному слові!

Україно моя!

Йде від роду до роду

пісня наших степів,

синіх гір і лісів,

бо то – голос народу,

бо то – серце народу!

 

Василь Ярмуш 1970 р